A CineFest-Fiatal Filmesek NemzetköziFesztiválja  2006. szeptember 16. és 23. között harmadik alkalommal várjaa fiatalokat és filmes szakembereket Miskolcra. Az elmúlt években nemcsak arégióban és Európában, hanem az egész világon  ismerté vált fesztiválunk.A CineFest egy olyan  fesztivál, ahol a fiatal alkotók  afilmkészítés különböző területein nagyjátékfilmekkel, kisjátékfilmekkel,dokumentumfilmekkel, kísérleti- és animációs filmekkel egyaránt pályázhatnak. Afesztiválra minden évben valamennyi földrészéről,  Japántól  Mexikóigtöbb száz nevezés érkezik.

1886}
A versenyben valórészvétel feltétele csupán az, hogy a nevezett film rendezője 35 év alattilegyen a film készítésekor és az alkotás 2004. január elseje után készüljön. Idén a fesztivál programjainak helyszínei is bővülnek két újabb vetítőhellyel,időtartamában is hosszabb lesz a rendezvény, mert ezt kívánja az évről évrebővülő versenyprogram és a nézők ezreinek érdeklődése. A versenyprogram vetítésein túl így sor kerül majd közönségtalálkozókra,szakmai műhelyek bemutatkozására, alkotói kerekasztal-beszélgetésekre,konferenciára, lehetőség nyílik szervezett városnézésre, turisztikai éskulturális programokra is.

Az előzsűri által a versenyprogramba válogatott filmek bemutatására 2006.szeptember 16. és 23. között kerül sor Miskolcon. A fesztivál díjait nemzetközizsűri ítéli oda.


A filmek kategóriánként (nagyjátékfilm, kisjátékfilm, dokumentumfilm, animációsfilm, kisérleti film) díjazásban részesülnek, ezen kívül kiosztásra kerül afesztivál fődíja és számos különdíj (az Oktatási és Kulturális minisztériumfődíja, Miskolc város különdíja, a Kritikusok díja valamint a Diákzsűrifődíja). A fesztivál összdíjazása mintegy egymillió forint.


A 2006-os Előzsűri elnöke Hartyándi Jenő, a Mediawave fesztivál igazgatója,tagjai pedig

Bíró Tibor a CineFest fesztiváligazgatója, Madaras Péter CineFestprogramigazgatója, Csákvári Géza filmkritikus, Muszatics Péter dokumentumfilmrendező, Ruszkai Nóra dokumentumfilm rendező és Soltész Gábor szervező voltak.

A fesztiválra idén 36 országból 208 filmmel neveztek, ebből válogatták ki a 27különböző nemzetiségből kikerülő 80 alkotást (8 nagyjátékfilm, 37 kisjátékfilm,10 dokumentumfilm, 16 animációs film és 9 kísérleti film), amelyek a 2006-osversenyprogramot alkotják.


A CineFest – Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiváljának programja

VERSENYFILMEK

Zsűri
Groó Diana filmrendező, forgatókönyvíró (Magyarország)
Philip Haucke filmrendező (Németország)
Napoleon Helmis filmrendező (Románia)
Muray Gábor filmkritikus, újságíró (Magyarország)
Lajos Géza televíziós és filmforgalmazási szakember (Magyarország) Nagyjátékfilmek
• Peter Engert (USA – USA): The Valley of Tears – The Valley of Tears
• Kotik Martin (Csehország – Czech Republic): Vsechno nejlepsi! – All the best!
• Cristian Moris Müller (Németország – Germany): Vier Fenster – Four Windows
• Lai, Yok Wai Leonard (Szingapur – Singapore): The high cost of living – Thehigh cost of living
• Dömötör Balázs (Magyarország – Hungary): Premier – Premiere
• Ahmed Imamovic (Bosznia-Hercegovina – Bosnia and Herzegovina): Go west – Gowest
• Justin Swibel (USA – USA): Modern Man – Modern Man Kisjátékfilmek
• Dimitris Apostolou (Görögország – Greece): Anastasia – Anastasia
• Hegedűs Péter (Ausztrália – Australia): Hole in the wall – Hole in the wall
• Judd L. Tilyard (Ausztrália – Australia): The Kangaroo – The Kangoroo
• Fogarasi Gergely (Magyarország – Hungary): Csöpp szivem – Tiny Stanger
• Chen Domitien (Egyesült Királyság – Great Britain): Something Else -Something Else
• Nica Junker (Németország – Germany): Little miss perfect – Little missperfect
• Ulrike Molsen (Németország – Germany): Die Besucher – The Visitors
• Szőke András Gábor (Magyarország – Hungary): Kontakt – Contact
• Chris Shepherd (Franciaország – France): Silence is golden – Silence isgolden
• Massimo Amici and Carlo Stoppa (Olaszország – Italy): La nascita – The Birth
• Laure Plaindoux (Franciaország – France): Empaille’ – Empaille’
• Jack Wung (Franciaország – France): Origam boat – Origam boat
• Martin Doepner (Kanada – Canada): The letter – The letter
• Sonja Prosenc (Szlovénia – Slovenia): Nic novega, nic pretiranega – FreeSpirited Friends
• Béres Dániel (Magyarország – Hungary): Hét hónappal később – Seven monthslater
• Nicholas Davies, Oskari Korenius (Egyesült Királyság – Great Britain):Mummy’s boy – Mummy’s boy
• Zoltán Gábor (Magyarország – Hungary): Emésztő – Cesspool
• Tamara Sulamanidze (Grúzia – Georgia): 37 °C37 °C
• Marko Cafnik (Szlovénia – Slovenia): Boli? – Does it hurt?
• Haan Jata (Ausztrália – Australia): My Vison – My Vison
• Báthory Orsolya (Magyarország – Hungary): Antik – Secondhand Dreams
• Gergely Zoltán (Magyarország – Hungary): Szupermosás – Superwash
• Csuja László (Magyarország – Hungary): Szivarfüst – Cigar smoke
• Wood Scott (Ausztrália – Australia): In Transit – In Transit
• Guro Ekornholmen (Norvégia – Norvege): Oskar – Oskar
• David Martín de los Santos (Spanyolország – Spain): Llévame a otro sitio -Take me somewhere else
• Varsics Péter (Magyarország – Hungary): Bagoly folyó – Owl Creek
• Simonyi Balázs (Magyarország – Hungary): Welcome to the Machine – Welcome tothe Machine
• Oroszt Dénes (Magyarország – Hungary): Melletted – Beside you
• Irene M. Borrego (Kuba – Cuba): California – California
• Ferenczik Áron (Magyarország – Hungary): Kés, villa, kanál – Knife, fork,spoon
• Milagros Mumenthaler (Argentína – Argentina): Amancay – Amancay
• Camilo Rodriguez (Argentína – Argentina): Carmine – Carmine
• Paulo Pecora (Argentína – Argentina): Siemprenunca – Neverever
• Lengyel Rita (Németország – Germany): Berlin Budapest – Berlin Budapest
• Estefania Muniz (Spanyolország – Spain): Construir – To Build
• Willie Koh (Szingapur – Singapore): Xiang Xiang – Elefant Dokumentumfilmek
• Hajdú Eszter (Magyarország – Hungary): Otthonom, Tarnabod – My Own Private,Tarnabod
• Varga Zsuzsa (Magyarország – Hungary): Szomszédok voltunk – Once They WereNeighbours
• Chad Frederichs (USA): First Impersonator
• Onasoga Zsuzsa (Magyarország – Hungary): Adem, testvérem! – Adem, my brother!
• Komenczi Norbert (Magyarország – Hungary): Daráló – Under the wheel
• Zágoni Balázs (Románia – Rumania): Képzelt forradalom avagy Osztrák-MagyarRománia – Imginary revolution or Austrian-Hungarian Romania
• David Martín de los Santos (Spanyolország – Spain): La isla durmiente -Sleeping Island
• Karento Johan (Finnország – Finland): Torsk Pateater – Turning tricks in thetheatre
• Sasson Edan (Izrael – Israel): Mutkaff – Attacked
• Andreas Preisner (Németország – Germany): Von Glasendorf nach Szklary – FromGlasendorf to Szklary Animációsfilmek
• Luis Nieto (Franciaország – France): Far West
• Vladimir Bellini (Argentína – Argentine): La grúa y jirafa – The crane andthe giraffe
• Jan Koester (Németország – Germany): Our man in Nirvana
• Cserbe Péter (Svédország – Sweden): Vie de Chien – Dogs Life
• Anastasia Zhuravleva (Oroszország – Russia): Ostorozhno, dveri otkryvajutsia!- Caution, the doors are opening / or Mind the Gap!
• Julia Tews (Németország – Germany): Die Insel – The Isle
• Ilona Fritsche, Lena Meyer (Németország – Germany): Apropos
• Elizaveta Skvortsova (Oroszország – Russia): Lullaby
• Guilherme Marcondes (Brazília – Brazíi): Tyger
• Juan Carlos Rey (Spanyolország – Spain): Social Factor
• Daniel Austin (Egyesült Királyság – United Kingdom): Guy’s Guide To Zombies
• Edouard Salier (Franciaország – France): Flesh
• Rob Chiu (Egyesült Királyság – United Kingdom): Black day to freedom
• Doctor L, Xavier Reyé (Franciaország – France): The def song
• Simon Bogojevič-Narath (Horvátország – Croatia): Leviathan
• Mathieu Auvray et Stéphane Béve (Franciaország – France): Kontrol Eskape Kísérletifilmek
• Ana Husman (Horvátország – Croatia): Plac – The Market
• Chiquet Fabien (Svájc – Switzerland): Paper Piano
• Liu Zhenchen (Franciaország – France): Shanghai Shanghai
• Mariko Saga (Lengyelország – Poland): Kooniklaster
• Jean-Gabriel Périot (Franciaország – France): Eut-elle ete criminelle… – Evenif she had been a criminal…
• Reisz Gábor (Magyarország – Hungary): A tagadás oka, őszintén – The reason ofderival, honestly
• Baki Orsolya (Magyarország – Hungary): Bireme
• Gallo Krisztina (Magyarország – Hungary): Australian Sonata
• Sólyom Miklós (Magyarország – Hungary): Ebéd – Lunch FIATAL FILMESEK A FORRADALOMRÓL 1956 dokumentumfilmek tükrében
Miskolc, Művészetek Háza

2006.szeptember 18.
HéTFŐ
14.00 Ruszkai Nóra – Nagy István: “HIÁBA SULYKOLTÁK” – SERFŐZŐ SIMON-PORTRé(2006, 47 perc)
14.50 Racskó Róbert: ÍGY KERÃœLTEK BELE (2006, 60 perc)
16.00 Beszélgetés Ruszkai Nóra, Nagy István, Racskó Róbert rendezők, KövérGyörgy történész és Serfőző Simon részvételével
17.00 Feczkó Ágnes – Paulics Tamás: VÁRNAK BENNÃœNKET (2006, 59 perc)
18.00 Nagy Ernő: EÖTVENHAT (2005, 42 perc)
19.00 Hegedüs Péter: NAGYAPÁK éS FORRADALMAK (1998, 52 perc)
20.00 Beszélgetés Feczkó Ágnes, Paulics Tamás, Nagy Ernő és Hegedüs Péterrendezők, Bob Dent író és Kövér György történész részvételével

 

A FIATALMAGYAR FILM

MISKOLC, MŰVéSZETEK HÁZA

PELAGI FILM
CINE-FEST MISKOLC 2006. szeptember 22.
PéNTEK
Levezető elnök: Báron György 10.30 -11.00 Regisztráció
11.00 Bíró Tibor fesztiváligazgató megnyitója
11.10 FIATAL FORGATÓKÖNYVÍRÓK: A JÓ KÖNYV TITKAI
(Németh Gábor író)
11.30 Németh Gábor beszélget a Színház- és Filmművészeti Egyetemforgatókönyvíró-osztályának tagjaival
12.00 SCRIPT-DEVELOPMENT
(Fecsó Zoltán producer)
12.20 Kávészünet
12.40 A Katapult – European Script Centre bemutatkozása
(Esztergályos Krisztina író)
13.00 Csákvári Géza beszélget fiatal forgatókönyvírókkal: Buss Gábor Olivérrel(Ãœvegtigris), Divinyi Rékával (Csak szex és más semmi, Szabadság, szerelem),Esztergályos Krisztinával (A miskolci Boni és Klájd), Garaczi Lászlóval(Április) és Németh Gáborral (Presszó)
13.30 Ebédszünet
14.30 AZ ÚJ OPERATŐR-GENERÁCIÓ
(Vagyóczky Tibor operatőr)
14.50 Vagyóczky Tibor beszélget fiatal operatőrökkel
15.10 Az operatőr-osztály bemutatkozása, beszélgetés az operatőrökrészvételével
15.40 FIATAL FILMESEK RéGEN éS MA
(Duló Károly rendező)
16.10 Kávészünet
16.30 A Global Tribe Koprodukciós Iroda bemutatkozása
(Fecsó Zoltán producer)
16.50 FIATAL DOKUMENTUMFILMESEK
(Gulyás Gyula rendező)
17.10 A filmkészítés új lehetőségei: a televíziók szerepe, koprodukció,digitalizáció.
Vajda Judit beszélget a részvevőkkel
17.40 Kávészünet
18.00 Báron György beszélget a szakmai szervezetek reformjáról Zachar Balázzsal(Oktatási és Kulturális Minisztérium), Kiss Enikővel (MEDIA Desk), TóthErzsébettel (MMK) és Kozma Károllyal (NKA) 2006. szeptember 23.
SZOMBAT

Levezető elnök: Muszatics Péter 10.30 FIATAL KRITIKUSOK: A KRITIKA KRITIKÁJA
(Vaskó Péter kritikus)
11.00 Vaskó Péter beszélget fiatal kritikusokkal: Csákvári Gézával(Népszabadság), Géczi Zoltánnal , Kubiszyn Viktorral, Muray Gáborral (MagyarNemzet), Stőhr Lóránttal (élet és Irodalom) és Vajda Judittal (Pesti Est)
11.30 Kávészünet
11.50 Produceri fórum Hutlassa Tamás (Kontroll), Garami Gábor (CsodaKrakkóban), Durst György (Csoma-legendárium) és Kántor László (Szezon)részvételével, moderátor: Stőhr Lóránt
12.10 “KÖZÖNSéGFILMEK” éS “MŰVéSZFILMEK” – MŰFAJI HATÁROKAZ EZREDFORDULÓN
(Schubert Gusztáv kritikus)
12.30 “KÖZÖNSéGFILMES” éS “MŰVéSZFILMES” HATÁSMECHANIZMUSOKAZ ÚJ MAGYAR FILMBEN – NéHÁNY KONKRéT PéLDÁN SZEMLéLTETVE, FILMRéSZLETEKKEL
(Szalay Péter dokumentumfilm-rendező)
13.00 Muszatics Péter szervező, Madaras Péter programigazgató és Kozma Károly(NKA Mozgókép Szakmai Kollégiuma) zárszava
13.10 Ebédszünet
14.00 Beszélgetés a fesztivál vendégeivel, hazai és külföldi fiatal filmesekkel
15.00 A zsűrik értékelése, a különböző szekciókban vetített filmek megvitatása A részvétel ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk! Részvételi szándékát a szervezőnél, Muszatics Péternél a 06 30 9277726-osszámon vagy a pelagifilm@gmail.com címenjelezheti.

 Honlap:
http://www.filmfestival-miskolc.hu

]]>