Ha most belevágok egy blogba, mi lesz a többi írással, mely tudvalevőleg belső kényszerítő erőből születik? Ha egy író blogol, milyen gondolat marad a regényekre? Leleplezi önmagát azzal, hogy eloszlatja az alkotás misztikumát gondolatai kiadásával? Vagy még közelebb hozza gondolatait az őt olvasókhoz? Ki tudja…
Mindenesetre pont a blogolás kapcsán volt egy apró vita arról tegnap este Junnal, hogy megtilthatja-e egy iskolaigazgató a gyerekeknek a blogolást. Természetesen nem, szól az egyik válasz, hiszen a net és az információ szabad, és hatalmi szóval nem szabad útját állni. Másrészt egy életkori sajátosságai miatt konfabuláló gyermek megjelenhet-e a világhálónő
Tizenegyévesen az orosztanárunkról kis cetliket írtunk (mármint, hogy mennyire náci a viselkedése), és a levegőbe szórtuk az iskola előtt… Annak nem sok következménye volt, legfeljebb két tasli, ha az orosztanár rájön, ki tette. De ha mai gyerekeke hasonlóképp összebeszélve azt terjesztik a tanárukról 5-10 blogban, hogy pedofil, akkor ez messzebbre eljut, mint a szél szárnyán a cetlik, és képes tönkretenni egy ember életét.
Hogy nevelje meg a gyerekét a szülő, és ne az igazgató tiltsonő Hm. Hááát… körülnézve a világban, elég kevés szülő tudta megnevelni a gyerekét. Ez idealisztikusabb elképzelés még annál is, mint az, hogy bármit meg lehet tiltani a nettel kapcsolatosan…

]]>