J.J. Abrams megcsinálhatta volna 2009-ben a sikeressé vált saját Star Trek-reboot ötletét, fél Hollywood bejárt a Paramount irodájába, hogy megpróbálja a saját ötletét eladni. Így volt ezzel természetesen William Shatner, vagy épp Jonathan Frakes is, de például J. Michael Straczynski és Bryce Zabel tervei az izgalmasabbak közé tartoztak. Végül azonban Abrams kapott lehetőséget a bizonyításra, és bár sok régi trekkernél kicsapta a biztosítékot, a nagyközönség szerette a filmjét, és minden idők legsikeresebb Trek-filmjei között tarthatjuk számon.
Ami viszont a napokban szivárgott ki az Ain’t it Cool News oldalán, az nem más, mint az X-men 1-2-t és a kevésbé sikerült Superman filmet jegyző Bryan Singer terve – ő is szívesen elmesélte volna a saját Star Trek történetét. Azt megjegyeznénk, hogy az Ain’t it Cool News híreit illik fenntartásokkal kezelni, sokszor inkább pletykákat, mint tényeket írnak le, de azért érdemes erről a hírükről megemlékezni.
Valamikor a 30. században járunk – Singer nem számolt semmiféle reboot lehetőséggel, ő az eredeti idővonalat folytatta volna, de sok évszázaddal későbbi időben, ezáltal kerülve el a korábbi sorozatok által felállított kánon csapdáit és önellentmondásait. A másik fő különbség az, hogy ő egy TV pilotban és természetesen új sorozatban gondolkodott, nem pedig mozifilmben.
A klingonok nem annyira harciasak már, mint inkább politikusak.
A romulánok és a vulkániak befejezték az újraegyesülést – ők mostanság ezzel elvannak. Értelemszerűen a romulán anyabolygó ebben a verzióban nem semmisült volna meg.
Maga a Csillagflotta azonban a Galaxis nagyságrendekkel nagyobb területét járja be, mint valaha: akkora területről van szó, hogy még szubtéri kommunikációval is évekbe telik, amíg a központba eljut egy adás. Ezeket a területeket önálló és önellátó hajók járják – teljesítve az eredeti küldetést, eljutni oda, ahol még ember nem járt azelőtt, új létformákat és civilizációkat felfedezve.
Az ötlet nagyjából hajaz a Voyagerre és a Deep Space Nine féregjáraton túli kalandjaira – azzal a különbséggel, hogy a legénység egyáltalán nem is próbálna visszajutni a Föderáció területére, annyira messze van, és nyilván önszántukból kerülnek ekkora távolságokra.
]]>